fb
Facebook Instagram
Lokalizacja

ul. Pola Karolińskie 2, 02-401 Warszawa, Lokal: U717

Mandala

Popularne techniki masażu orientalnego

Masaż orientalny to synonim wręcz idealnego relaksu dla ciała i tym samym poprawy samopoczucia oraz zmniejszenia stopnia zestresowania. Istnieje jednak kilka jego technik, które nieco się od siebie różnią. Czym dokładnie? Zachęcamy do poznania szczegółów oraz przekonania się o zaletach tego typu zabiegów.

Jakie techniki obejmuje masaż orientalny?

Masaż tajski to tak naprawdę kilka różnych odmian, które różnią się zakresem podejmowanych działań oraz techniką. Jednym z najpopularniejszych jest masaż tajski, który czerpie z kultury buddyjskiej. Technika jego wykonania to m.in. uciskanie punktów oraz rozciąganie poszczególnych tkanek. Punkty te uznawane są przez kultury wschodnie za kanały energetyczne, istotne dla zdrowia ciała. Aby jednak energia płynęła przez nie w sposób optymalny, muszą być w odpowiedni sposób traktowane.

Innym przykładem masażu orientalnego, który obejmuje już nieco inną technikę, jest tzw. masaż królewski. Ma cechy oczyszczające i sprzyja zarówno cielesności, jak i duchowości. Jeśli chodzi o przebieg, to wyróżniają go bardzo płynne ruchy, które mają działanie relaksujące, ale też harmonizują przepływ energii przez ciało.

Technika na cztery ręce

Szczególną metodą jest masaż na cztery ręce, który wykonujemy również w naszym SPA. Taki masaż orientalny wykonywany jest przez dwie terapeutki jednocześnie, co gwarantuje jeszcze większy relaks oraz większą troskę o ciało. Sama technika to natomiast synchronizowane ruchy, które mają działanie lecznicze na włókna nerwowe, a także ujędrniające na skórę. Pozwalają też na wyciszenie się oraz gwarantują odprężenie całemu ciału. Wszystko to odbywa się dodatkowo wraz z relaksacyjną muzyką, a także ciepłymi olejkami, które również wpływają na przebieg i rezultaty takiego zabiegu.

Jak widać, techniki i rodzaje masażu orientalnego są różne. Jedno jest jednak pewne: zdecydowanie warto z niego skorzystać, aby korzystnie wpłynąć nie tylko na swoje ciało, ale też ducha. Jeśli szukasz miejsca, w którym zadbamy o te cechy, to koniecznie sprawdź ofertę.

Voucher

Voucher to doskonały sposób na obdarowanie bliskiej Ci osoby.

Możesz wybrać, który zabieg otrzyma osoba obdarowana lub zdecydować się na voucher podarunkowy o dowolnej kwocie. Dzięki niemu obdarowany sam zdecyduje na co ma ochotę.